Po co mi nowe technologie jeśli jestem fryzjerem?...

...Siedząc na fotelu usłyszałam takie oto  pytanie od strzygącego mnie pana, który zaglądając mi przez ramię zauważył, że czytam na tablecie artykuł o trendach w technologii.

Zapytałam więc siebie: Dlaczego technologia jest tak ważna dzisiaj? Tak nadrzędna?
Rozejrzyj się a zobaczysz, odpowiedziałam szybko.Faktycznie czy stoję czy leżę, pracuję czy odpoczywam, chcę czy nie chcę, używam technologii nawet o tym nie wiedząc. Ona wszystko upraszcza i przyspiesza. Nie umiem przykleić kafelka w łazience  - sprawdzam na YouTube; robię zakupy przez Internet i wiem od razu co najczęściej kupuję,  a Amazon podpowiada mi jakie książki będą mi się podobać zanim po nie w ogóle sięgnęłam.

A co niesie technologia dla biznesu i przedsiębiorców na przykład takich jak mój fryzjer?
Big Data – dostęp do danych tak szczegółowych i przekazywanych w czasie rzeczywistym, jakbym znała tego klienta lepiej niż on sam siebie. Wspaniale robi to firma Nike - która dzięki sensorom umieszczanym w butach, wie na przykład kiedy i dlaczego się psują, albo czy klient chodzi w nich czy raczej biega.

Media społecznościowe – możliwości dialogu z klientem, interakcji, wymiany doświadczeń zarówno z firmą jak i między klientami na temat marki lub firmy wychodzą daleko poza granice tradycyjnej reklamy czy obsługi klienta. To narzędzie zostało perfekcyjnie wykorzystane przez firmę American Express, która dzięki spójnej i kompleksowej strategii społecznościowej zdobywa znacznie więcej klientów przez internet niż konkurenci.

Innowacja, Design Thinking – pobudza gospodarkę i pozwala firmom lepiej dostosowywać się do zmian. Tak stało się w przypadku firmy Lego, która powołała do życia Future Lab i dzięki wygenerowanym tam pomysłom z producenta klocków stała się globalnym dostarczycielem rozrywki.

“Ale skąd ja mam to wszystko wiedzieć?”  - zapytał mój fryzjer przerywając mi wywód.
“Przyjdź na Digital University, to się dowiesz” - odpowiedziałam.
“A co to takiego?” - zdziwił się.
“To pilotażowy program fundacji FSCD i Katedry Teorii Zarządzania SGH z udziałem profesorów z Harvard Business School.
To platforma edukacyjna dla wszystkich którzy chcą się uczyć technologii: od dyrektorów sprzedaży i marketingu po właścicieli startupów.
Najbliższy zjazd już 30 i 31 stycznia. Temat przewodni: Innowacja. Zajęcia prowadzą m. in.  prof. Stefan Thomke z HBS i  Julie Meyer z Ariadne Capital.”

“Przyjdziesz?” - zapytałam mojego fryzjera.
“Możesz stać się nowoczesnym, świadomym zmian przedsiębiorcą. Może nawet założysz kanał na YouTube?”
“A może będę pierwszym w Polsce, który zatrudni robota-fryzjera obdarzonego sztuczną inteligencją?” - odpowiedział tajemniczo.
Trwa ładowanie komentarzy...